Raiders Represent!!!

Congratulations to the following students who won an award at the Virginia Junior Academy of Science Research Symposium:

Animal and Human Sciences

Aahana P.                                           1st Place

Penelope K.                                        2nd Place

Addison K.                                         Honorable Mention

Nitya K.                                               Honorable Mention

Chemical Sciences A

Mia N.                                                 2nd Place

Daniel L.                                             3rd Place

Chemical Sciences B

Zachary S.                                          1st Place

Emily Y.                                             3rd Place

Natalie X.                                           Honorable Mention

Monona Z.                                         Honorable Mention

Ecology and Earth Sciences B

Renn C.                                               1st Place

Anuj D.                                                2nd Place

Saanvi G.                                            Honorable Mention

Sania J.                                               Honorable Mention

Ankita M.                                           Honorable Mention

Engineering & Technology B

Camelia S.                                          1st Place

Jeremy B.                                           2nd Place

Ayush P.                                             Honorable Mention

Nihal P.                                              Honorable Mention

Peize W.                                             Honorable Mention

Human Behavior

Saniya S.                                            1st Place

Daniel Z.                                            3rd place

Risshi N.                                            Honorable Mention

Aviva P.                                              Honorable Mention

Emma S.                                            Honorable Mention

Math: Patterns and Relationships

Rohini M.                                          1st Place

Timothy P.                                        2nd Place

Neel G.                                               3rd Place

Alex P.                                               Honorable Mention

Physical Science & Astronomy

Apoorva S.                                        1st Place

Benjamin L.                                     Honorable Mention

Plant Sciences and Microbiology B

Cameron J.                                      1st Place

Aarushi R.                                       2nd Place

Brinda I.                                          3rd Place

Arjun M.                                         Honorable Mention

Aashka S.                                        Honorable Mention